N.Z. Junior Representatives

 

Year of Achievement

First Name

Surname

Year of enrolment

Sport

1967

Fran

Dove

1965

Gymnastics

1968

Suzanne

Johnson

1967

Gymnastics

 

 

 

 

 

1970

Allan

Brodie

1967

Rugby League

1972

Barnett

Bond

1964

Swimming

1972

Debbie

Brodie

1971

Volleyball

1972

Janice

Robertson

1969

Volleyball

1973

William

Lonsdale

1970

Skiing

1973

Greg

Walden

1973

Judo

1974

James

Robson

1972

Judo

1975

Terry

Sole

1971

Rugby

1976

Adrian

Butler

1970

Weight Lifting

1976

Allan

Innes

1966

Rugby

1976

Mark

McLean

1971

Track Cycling

1977

Ross

Ormiston

1966

Cricket

1978

Greg

Walden

1973

Softball

 

 

 

 

 

1980

Tammy

Bentham

1976

Volleyball

1980

Bruce

Comer

1977

Volleyball

1980

Wayne

Mehrtens

1977

Volleyball

1980

Stewart

Spence

1977

Volleyball

1981

Ian

James

1974

Soccer

1982

Chris

Chadwick

1979

Rugby League

1982

Julie

Dawrant

1976

Water Skiing

1983

Jacqueline

Clark

1975

Cricket

1983

Michelle

de Bruyn

1979

Soccer

1984

Jennine

Alchin

1987

Speed Skating

1984

Harvey

Mason

1981

Rugby League

1984

Angela

Watson

1981

Softball

1986

Rodney

Brown

1981

Cricket

1986

Ryan

Burt

1985

Archery

1986

Angela

Koot

1985

Speed Skating

1986

Amanda

McGregor

1986

Archery

1986

George

Stewart

1981

Cycling

1986

Michael

Thomson

1980

Rugby League

1987

Kylee

Hutton

1987

Archery

1987

Ross

Wilson

1982

Cross Country

1988

Jamie

Clark

1986

Archery

1988

Ross

Wilson

1982

Athletics

1989

Tina

Barwick

1987

Surfing

1989

Nicole

Gardiner

1986

Basketball

1989

Matt

Jans

1988

Archery

1989

Daniel

Jans

1990

Archery

1989

Melanie

Hansen

1992

BMX

 

 

 

 

 

1990

Luke

Selby

1988

Surfing

1990

Sarah

Forth

1988

Archery

1991

Lena

Blain

1988

Surfing

1991

Ryan

Brown

1988

Karate

1991

Nigel

Cash

1989

Special Olympics

1991

Motu

Mataa

1990

Surfing

1992

Angus

Erueti

1962

Touch

1993

Dean

Parkes

1990

Duathlon

1993

Ken

Parkes

1964

Duathlon

1993

Terri-Anne

Sole

1990

Volleyball

1993

Roger

Pokere

1978

Rugby league

1994

Regan

Avery

1989

Rugby League

1994

Dillon

Boucher

1989

Basketball

1994

Cindy

Manu

1988

Softball

1994

Claire

Tompkins

1990

Equestrian

1995

Jemma

Cole

1991

Special Olympics

1995

Jamie

Kidd

1990

Duathlon

1995

Willie

Talau

1991

Rugby League

1996

Heelan

Tompkins

1991

Equestrian

1997

Joanna

Demetriou

1996

Speed Skating

1997

Jamie

Kidd

1990

Cycling

1997

Sonia

Whitmore

1996

TaeKwondo

1998

Nick

Daly

1997

Wrestling

1998

Dwayne

Theobold

1996

Indoor Bowls

1998

Richard

Ewans

1999

BMX

1999

Phillipa

Soulsby

1997

Volleyball

1999

Adam

El Agez

1993

Volleyball

 

 

 

 

 

2000

Jared

Wilson

1995

Volleyball

2000

Rebecca

Reidy

1997

Volleyball

2000

Michelle

Fuller

1995

Rollerskating

(Artistic)

2000

Jean

Tompkins

1995

Equestrian

2000

Joshua

Paurini

1994

Basketball

2000

Che

Yandle

1991

Basketball

2001

Rebecca

Reidy

1997

Beach Volleyball

2001

Phillipa

Soulsby

1997

Beach Volleyball

2001

Jared

Wilson

1995

Beach Volleyball

2001

Russell

Watson

1996

Volleyball

2001

Jody

Sanson

1994

Special Olympics

2001

Jessica

Terrill

1996

Surfing

2003

Claire

Aiello

2002

Inline Hockey

2003

Carlin

Hill

2002

Inline Hockey

2003

Jamie

Stewart-McDonald

1989

Rugby

2004

Jess

Evans

1999

Inline Hockey

2005

Kallum

Jury-Field

2002

Archery

2005

Eric

Kemsley

1965

Race Walking

2004

Russell

Watson

1996

Beach Volleyball

2006

Peter

Allemann

2002

Beach Volleyball

2006

Silas

Avery

1999

Beach Volleyball

2006

Steven

Davison

2002

Beach Volleyball

2006

Josh

Rolls

1999

Beach Volleyball

2006

Jayden

Murphy-Pine

2003

Inline Hockey

2006

Dominic

Cooksley-Gruys

2002

Karate-JKANZ

2006

Toby

FitzPatrick

2000

Wrestling

2007

Paul

Burt

2003

Inline Hockey

2007

Abby

Bridgeman

2006

Inline Hockey

2007

Hayley

Gedye

2006

BMX

2007

Tiemi

Ransfield

2005

Rugby League

2007

James

Hoffman

1994

Special Olympics

2008

Jessie

Muggeridge

2003

Beach Volleyball

2010

Ryan

Dingle

2008

Triathlon

2010

Kelly

Marshall-Smith

2008

Judo

2011

Mathew

Dickey

2004

Equestrian

2011

Amin

Osama

2007

Triathlon

2011

Paul

Faga

2009

Rugby League

2012

Haimona

Hiroti

2010

Rugby League

2014

Adam

Baldwin

2013

Snooker

2014

Ryan

King

2011

Snooker

2014

Des

Wilcox

2008

Snooker

2014

Faris

Petty

2010

Volleyball

2014

Corey

Bedford

2013

Roller Hockey

2015

Faris

Petty

2010

Beach Volleyball

2015

Keegan

Joe

2015

Beach Volleyball

2015

Te Kapotai

Tohu

2013

Boxing

2015

Libby

Houghton

2016

Volleyball

2015

Libby

Houghton

2016

Beach Volleyball

2015

Brittany

Picard

2016

Water Polo

2017

Mawene

Hiroti

2013

Rugby League

2017

Chloe

Knight

2015

Indoor Netball

2018

David

Jeffrey

2013

Beach Volleyball