SPOTSWOOD COLLEGE BOARD OF TRUSTEES 1987 – 2019

CHAIRPERSON                           

1987 – 1991    J. Eaddy 

1991 – 1994    Mrs. E. Gill

1994 – 1997    J. Eaddy

1997 – 2000    Mrs. J. Gibb

2000 – 2004    C. Scott

2004 – 2006    Mrs. D. Taylor

2007 – 2010    M. Pearce

2011 - 2012     R. Dingle

2013                Mrs. S. Boardman

2014 - 2016     W. Smart

2017 - 2018     Mrs. L. Whitehead

2018 -              M. Cole

MEMBERS

J. Arden

Mrs. C. Arden

Dr. C. Ashcroft

C. Ashworth

Ms L. Baker

D. Bennett

N. Berge

Mrs. N. Blackstock    

Mrs. S. Boardman

W. Boeren

J. Broughton

Mrs. C. Brunton

J. Bullot

N. Burge

N. Burton

V. Cameron

D. Carr

Mrs. P. Coe

M. Cole

Mrs. C. Conaglen

Miss J. Cowley

R. Dingle

Mrs. H. Dixon

J. Eaddy

Mrs. T. Edwards

R. Egarr

P. Emo

D. Esaiah

R. Fanthorpe

P. Finch

P. Fleming

Ms B. Foster                                                  

I. Gabites

Ms D Gallagher

Mrs. J. Gibb                                                   

Mrs. E. Gill                                                    

P. Goldsmith

Mrs. R. Grindlay                                            

G. Gudjonsson

Mrs. E. G. Gundesen                                     

Mrs. R. Harvey                                              

Mrs. S. Henchman                                         

Mrs. J. Hill

Ms K. Humphries                                                      

M. Hill

R. Hislop

K. Humphries

D. Ingram

R. Kaiki

P. Keenan

Mrs. W. Keenan

Mrs. C. Kinge

G. Kitto

C. Lapworth

Mrs. M. Leong

Mrs. D. Luke

T. McIntyre

B. Miller

Mrs. E. Mott

Mrs. M. Munro

M. Okeroa

Mrs. J. Paenga-Rennie

Rev. H. Pate

D. Payne

M. Pearce

Mrs. M. Penno

Mrs. P. Pepper

R. Price

Mrs. T. Rangihaeata

R. Rarere

Mrs. C. Reidy

Mrs. D.  Roberts

I. Roberts

S. Ryan

K. Sampson

C. Scott

Dr. T. Shannon

I. Spiers

Mrs. C. Skene

W. Smart

Mrs. L. Tamati

B. Tapuke

Mrs. D. Taylor

Tonga-Awhikau

Mrs. G. Towler

Mrs. R. Treanor

Rev F. Tufuga

Mrs. A. Underwood

Mrs. L. Whitehead

Mrs. E. A. Wilson

Mrs. J. Wolfgram

D. Younger

STUDENT REPRESENTATIVES

1989    Glen Kitto

1990    Janice Cowley

1991    Rachel Brown

1992    Jason Johnson

1993    Bevan Christensen

1994    Nicky Williams

1995    Nicholas Gibb

1996    Laurren Winmill        

1997    Alistair Tippett

1998    Michelle Walker

1999    Jon-Paul Heather

2000    Carla Adlam

2001    Taika Brooks & Charlotte Stoddart

2002    Makere Abraham &Toni Short

2003    Vanessa Martin

2004    Nikhil George

2005    Ben Woods

2006    Cerhys Phillips

2007    Jessica Dixon 

2008    Nicholas Murphy

2009    Natalie Coe

2010    Robert Skene

2011    Stephanie Pirihi

2012    Fiona Skene

2013    Ashley Warner

2014    Ariana Bracey

2015    Jannaha Henry

2016    Fabian Johnson

2017    Mostyn Lee

2018    Katie Pullen

2019    Larissa Wilkinson